top of page

KREDYTY WIBOROWE

Zielony promień światła

Konsumenci walczą w sądach z WIBORem

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnika w Warszawie w sprawie kredytów opartych na stawce WIBOR? Jesteś we właściwym miejscu! Nasza Kancelaria specjalizuje się w obszarze prawa finansowego i świadczy kompleksowe wsparcie Klientom zmagającym się z kredytami WIBOR.

Z naszych usług możesz skorzystać stacjonarnie w warszawskich biurach oraz skontaktować się z nami telefonicznie lub online. Udzielamy porad zdalnie i dojeżdżamy do Klientów.

Kredyty WIBOR – specjalistyczna pomoc prawna w Warszawie

Podjęcie negocjacji z instytucją finansową w kwestiach kredytowych wymaga specjalistycznej wiedzy. Bez niej trudno będzie Ci wywalczyć korzystne warunki spłaty zobowiązań. Skorzystanie z pomocy prawników, którzy zdobyli doświadczenie podczas procesów z największymi bankami, pozwoli Ci osiągnąć sukces. Nasi specjaliści przeanalizują zawartą przez Ciebie umowę i znajdą w niej ewentualne wadliwe zapisy dotyczące oprocentowania. Jeśli będzie to możliwe, ustalą jej nieważność. W ten sposób uwolnisz się od niepewności i odzyskasz stabilność finansową.

Czym się zajmujemy?

Kredyty wiborowe są jednym z najpopularniejszych rodzajów kredytów hipotecznych. Indeksowane są do stawki WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate). WIBOR to referencyjna stopa procentowa, która określa oprocentowanie kredytu. Niestety, wielu kredytobiorców doświadcza obecnie trudności związanych z kredytami wiborowymi z powodu wzrostu stawek procentowych, niejasnych warunków umowy i braku transparentności.

 

Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń przysługujących kredytobiorcom względem banków w zakresie umów kredytów złotówkowych opartych na wskaźniku referencyjnym WIBOR – zarówno tych obowiązujących, jak i zakończonych.

W zależności od indywidualnej sytuacji każdego Klienta osiągamy następujące rezultaty:

  • Udowodnienie bezskuteczności ustaleń na temat składowego oprocentowania opartego na wskaźniku referencyjnym WIBOR i pozostawienie w umowie wyłącznie postanowień dotyczących marży kredytu,

  • Zwrot nadpłaconych przez Klienta rat odsetkowych,

  • Uznanie nieważności umowy kredytu,

  • Zwrot świadczeń spełnionych przez Kredytobiorcę na rzecz Banku w toku wykonywania umowy.

Dodatkowo dążymy do uzyskania zabezpieczenia roszczenia udzielonego na cały okres trwania postępowania. Dzięki temu obowiązek uiszczania rat kapitałowo – odsetkowych na rzecz banku zostaje zawieszony albo ustalona zostaje wysokość zobowiązań ratalnych z pominięciem wskaźnika referencyjnego WIBOR. Znacząco obniża to każdą ratę w jej części odsetkowej.

Nasz plan działania

Procedura dochodzenia roszczeń w powyżej wskazanym zakresie obejmuje następujące kroki:

  1. Klient przesyła do nas skany umowy kredytu wraz z załącznikami (w tym regulaminu) oraz skany aneksów do umowy, jeżeli takowe były zawierane. Jeżeli brakuje części dokumentów, na wstępnym etapie analizy zwykle wystarczy przesłanie umowy kredytu.

  2. Klient uzyskuje merytoryczną odpowiedź na temat swoich możliwości i zasadności roszczeń. 

  3. Występujemy do banku z wnioskiem o wydanie zaświadczenia dotyczące historii kredytu.

  4. Zlecamy analitykowi finansowemu sporządzenie wyliczenia wartości możliwych do dochodzenia na drodze postępowania sądowego roszczeń.

  5. Wzywamy bank do zapłaty należnych kwot.

  6. Reprezentujemy Klienta na etapie postępowania sądowego.

W przypadku konieczności postępowania sądowego nasz prawnik podejmie odpowiednie działania, aby dochodzić Twoich praw. Będziemy skrupulatnie zbierać dowody, analizować dokumentację kredytową i prezentować rzetelne argumenty na Twoją korzyść. Zgromadzone doświadczenie w postępowaniach sądowych pozwoli nam efektywnie reprezentować Twoje interesy i dążyć do sprawiedliwości.

Postaw na doświadczonych prawników!

W naszej Kancelarii dbamy o najwyższą jakość usług. Zależy nam przede wszystkim na zaufaniu Klientów. Naszym celem jest zapewnienie Ci skutecznej i profesjonalnej pomocy prawnej, która pozwoli osiągnąć zamierzony rezultat. Aby było to możliwe, do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

Zaufaj naszej kancelarii i skorzystaj z profesjonalnych usług!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, opisania problemu za pośrednictwem strony internetowej oraz wizyt w biurze. Z naszymi prawnikami w Warszawie możesz się spotkać na ulicy Grenadierów na Pradze Południowej lub na Bemowie na ulicy Kazimierza Wyki. Skontaktuj się z nami i przedstaw sprawę swojego kredytu wiborowego.

Zrobimy wszystko, by pomóc Ci w problemach z kredytem WIBORowym!

Zapoznaj się z naszym poradnikiem obywatelstwa,

aby poznać najważniejsze zasady i procedury

bottom of page