top of page

Likwidacja spółki i fundacji

 

Nie zawsze spółka lub fundacja spełniają oczekiwania. Spory z zarządem, brak zysków czy nieprawidłowości w działaniu mogą skłonić przedsiębiorcę do jej zamknięcia. Gdy konieczna jest likwidacja spółki, na warszawskim Bemowie lub Pradze możesz uzyskać wsparcie w naszej kancelarii. W SG Adwokaci zapewniamy kompleksową obsługę i pomoc prawną również w przypadku likwidacji fundacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Likwidacja spółki w Warszawie na Pradze – w jakich sytuacjach warto skorzystać z naszych usług?

Przeprowadzenie likwidacji spółki wymaga fachowej wiedzy i doskonałej orientacji w niuansach prawa. Aby ułatwić Ci przeprowadzenie całego procesu, oferujemy fachową pomoc w naszych biurach w Warszawie – znajdziesz nas na Pradze i na Bemowie. W trosce o Twój komfort umożliwiamy również zamówienie usług dotyczących likwidacji spółek osobowych i z ograniczoną odpowiedzialnością online. Nie musisz zatem przyjeżdżać do Warszawy, aby uzyskać profesjonalną pomoc – świadcząc usługi zdalne, gwarantujemy najwyższy standard i pełną dyskrecję.

Jeżeli zatem pojawi się konieczność likwidacji spółki, nie zmagaj się samodzielnie z licznymi formalnościami i potencjalnymi trudnościami. Zamiast tego zaufaj specjalistom z kancelarii SG Adwokaci. Z naszą pomocą cały proces będzie przebiegał sprawnie i będzie mniej stresujący. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, aby wszystkim Klientom zapewnić najlepsze wsparcie.

Likwidacja spółek jawnych, partnerskich i komandytowych

W ramach naszych usług oferujemy pomoc w likwidacji różnych spółek. W przypadku spółek jawnych, partnerskich i komandytowych możemy zaproponować i przeprowadzić rozwiązanie spółki bez likwidacji. Niezbędna jest jednak jednomyślność wspólników. Gdy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, stworzymy draft uchwały o rozwiązaniu spółki bez przeprowadzania likwidacji zgodnie z zasadami obowiązującymi w tego typu procesach. Następnie przygotujemy niezbędne dokumenty do KRS, takie jak pełnomocnictwa, uchwały i oświadczenia oraz złożymy wniosek. Zajmiemy się również poinformowaniem o rozwiązaniu spółki Urzędu Skarbowego.

Gdy jednak konieczna będzie likwidacja spółki, zaoferujemy Ci pomoc w podjęciu uchwały o otwarciu likwidacji/wypowiedzenia umowy spółki, uchwały o powołaniu likwidatorów, podziale majątku likwidacyjnego, zatwierdzeniu bilansu otwarcia likwidacji, bilansu likwidacyjnego oraz sprawozdania finansowego z zamknięcia ksiąg, uchwał o przechowawcy dokumentów oraz innych niezbędnych dokumentów. Dzięki temu sytuacja będzie jasna, a cały proces przebiegnie sprawniej. Po wstępnym zgromadzeniu dokumentacji przygotujemy akta niezbędne do złożenia wniosku do KRS. Są to przede wszystkim wzory oświadczeń i pełnomocnictw.

Sytuacje poszczególnych spółek mogą się od siebie różnić. Aby jednak zapewnić Ci kompleksową obsługę, w razie potrzeby pomożemy w uzyskaniu tłumaczeń przysięgłych dokumentów oraz skontaktowaniu się z doświadczonymi księgowymi. Sporządzą konieczne bilansy i sprawozdania finansowe, wykaz składników majątku sporządzony na dzień likwidacji oraz spis z natury (w przypadku podatnika VAT). Będziesz mieć z nimi stały kontakt w zakresie przygotowywania i składania dokumentów finansowych związanych z likwidacją Twojej spółki.

Gdy wszystkie dokumenty będą gotowe, złożymy wniosek o otwarcie likwidacji oraz wykreślenie spółki z KRS. Informacje o otwarciu i zakończeniu likwidacji zgłosimy również do Urzędu Skarbowego. Prześlemy także wykaz składników majątku spółki. W razie potrzeby zajmiemy się złożeniem wniosku do ZUS-u.

Abyś miał kontrolę nad statusem sprawy, stale będziemy ją monitorować. Gwarantujemy także niezbędne porady prawne dotyczące sprawy. Możesz zdecydować się również dodatkowe usługi. Są wśród nich tworzenie wzorów wypowiedzeń umów o pracę czy doradztwo w zakresie zakończenia współpracy z kontrahentami,

Likwidacja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych, komandytowo-akcyjnych

Tak jak w wyżej opisanej sytuacji, gdy konieczna jest likwidacja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych i komandytowo-akcyjnych, w naszych biurach w Warszawie na Bemowie i Pradze uzyskasz kompleksową pomoc i staranną obsługę całego procesu. W wielu aspektach procedura przebiega podobnie.

Gdy zdecydujesz się na likwidację spółki, otrzymasz pomoc w zwołaniu zgromadzeń wspólników. Zostanie na nich otwarta likwidacja i zatwierdzony bilans otwarcia likwidacji, a po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności na kolejnych zgromadzeniach pomożemy podzielić majątek likwidacyjny i zatwierdzić bilans likwidacyjny oraz ostatnie sprawozdanie finansowe spólki. W tym celu przygotujemy wezwania, oświadczenia i pełnomocnictwa.

Następnie skontaktujemy się z notariuszem i wspólnie z nim stworzymy projekt uchwały o otwarciu likwidacji i powołaniu likwidatorów. Notariusz będzie odpowiedzialny za protokołowanie zgromadzenia, na którym zostanie otwarta likwidacja.

Podczas walnego zgromadzenia towarzyszyć Ci będą również specjaliści z naszej kancelarii. W każdej chwili będziesz mógł zatem liczyć na ich fachowe wsparcie, doradztwo i rozwianie wątpliwości z zakresu prawa. W razie potrzeby będą Cię reprezentować podczas walnego zgromadzenia. Jeżeli nie władasz językiem polskim możemy również polecić Ci tłumacza przysięgłego, który będzie obecny podczas zgromadzenia.

Decydując się na skorzystanie z naszych usług, nie musisz martwić się formalnościami. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku do KRS, takie jak wzory oświadczeń, pełnomocnictw i tak dalej, zostaną przez nas starannie przygotowane i wypełnione tak, by zapewnić Ci szybkie i korzystne efekty. W zależności od specyfiki spółki i obszaru jej działalności oraz potrzeb skontaktujemy się również ponownie z tłumaczem przysięgłym, który przygotuje przekłady uwierzytelnione niezbędnych akt. Zlecimy również sporządzenie koniecznych bilansów i sprawozdań finansowych doświadczonym i zaufanym księgowym. Będziemy mieli z nimi stały kontakt w zakresie sporządzania i składania dokumentów finansowych związanych z likwidacją. Co więcej, sformułujemy wezwania wierzycieli i prześlemy je do Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Gdy wszystkie te etapy zostaną pomyślnie ukończone, zajmiemy się złożeniem wniosku o otwarcie likwidacji, a następnie wykreślenie spółki z KRS oraz przekażemy wnioski i niezbędne informacje do Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Poinformujemy te organy również o zakończeniu procedury, abyś nie musiał samodzielnie się tym zajmować. Co więcej, sformułujemy wezwania wierzycieli i prześlemy je do Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Tak jak w przypadku spółek jawnych, partnerskich i komandytowych, możesz być pewien, że będziemy stale monitorowali sprawę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości udzielimy Ci fachowych porad prawnych.

Likwidacja fundacji na Warszawskim Bemowie, Pradze i nie tylko

Likwidacja fundacji może być nieco trudniejsza, niż zakończenie działalności spółki. W trakcie funkcjonowania fundacja z pewnością korzystała z różnorodnych ulg podatkowych i przywilejów, a jej cele statusowe wywoływały zainteresowanie. Z tego powodu jej dokumentacja nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń. Każdy statut może przewidywać także inną procedurę likwidacyjną. Z tego powodu jej dokumentacja nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń. Aby mieć pewność, że nie popełnisz błędów podczas procedury likwidacyjnej, a wszystkie formalności zostaną wypełnione terminowo, zaufaj specjalistom. Z SG Adwokaci likwidacja fundacji nie tylko w obrębie warszawskich dzielnic Bemowo i Praga, ale w całej Polsce, będzie przebiegała bez zbędnych komplikacji.

W zależności od zapisów statutu fundacji likwidację rozpoczynamy od sporządzenia uchwały odpowiedniego organu i dostarczenia niezbędnych dokumentów albo wniosku o rozpoczęcie likwidacji do ministra lub starosty. Później następuje złożenie wniosku o otwarcie likwidacji oraz wykreślenie podmiotu z KRS. Jeżeli wymaga tego specyfika fundacji, kontaktujemy się również z księgowym, który zadba o prawidłowe przygotowanie bilansów i sprawozdań finansowych z działalności fundacji. Będziemy z nim w stałym kontakcie, aby monitorować sporządzanie i składanie dokumentów finansowych związanych z likwidacją i konsultować bieżące sprawy.

Sformułujemy również wezwania wierzycieli i opublikujemy je na odpowiedniej stronie internetowej lub w miejscu przewidzianym przez statut. Dzięki temu unikniesz tego kłopotliwego obowiązku i będziesz mieć pewność, że dokument będzie prawidłowo przygotowany. Gdy uda nam się dopełnić wszelkich formalności, sfinalizujemy sprawę i poinformujemy Urząd Skarbowy o zakończeniu działalności fundacji. Wystosujemy odpowiednie pisma również do innych organów.

W ramach naszych usług możesz zdecydować się na tworzenie wzorów wypowiedzeń umów o pracę oraz doradztwo w zakresie zakończenia współpracy z kontrahentami. Dzięki naszemu wsparciu uchronisz się przed wieloma niejasnymi, stresującymi sytuacjami podczas likwidacji fundacji. Zajmiemy się formalnościami i aspektem prawnym, abyś nie musiał się tym martwić i samodzielnie zmagać się z dokumentacją.

Pomożemy Ci w likwidacji spółki i fundacji!

W Warszawie w naszych biurach na Pradze i na Bemowie możesz omówić szczegóły współpracy w kwestii likwidacji spółek, fundacji i innych obszarów obsługi przedsiębiorców. Informacje na temat naszych usług uzyskasz również telefonicznie lub mailowo. Niezależnie od tego, gdzie spółka lub fundacja są zarejestrowane, zapewnimy Ci profesjonalne wsparcie – kliknij zakładkę Cennik, aby zarezerwować i opłacić usługi online! Kancelaria SG Adwokaci zagwarantuje Ci współpracę na najwyższym poziomie w każdej sytuacji. Zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszą szeroką ofertą usług skierowanych dla przedsiębiorców.

bottom of page