top of page

Potwierdzenie obywatelstwa

 

Jeżeli Twoi przodkowie byli Polakami, którzy z różnych powodów znaleźli się poza granicami swojej ojczyzny, możesz uniknąć przedłużających się procedur związanych z uzyskaniem obywatelstwa. Zamiast tego może zostać przeprowadzone potwierdzenia obywatelstwa. W Warszawie Twoją sprawą profesjonalnie zajmą się doświadczeni prawnicy z kancelarii SG Adwokaci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Potwierdzenie obywatelstwa polskiego w Warszawie – kiedy możesz się o nie ubiegać?


Potomkowie polskich emigrantów mogą uzyskać paszport RP dzięki potwierdzeniu posiadania przez nich obywatelstwa. Decyzję uzyskuje się w drodze postępowania administracyjnego przed urzędem wojewódzkim. W polskim prawie obowiązuje zasada krwi, zgodnie z którą dziecko obywatela Polski od urodzenia posiada obywatelstwo polskie. W postępowaniu należy więc wykazać, iż przodkowie wnioskodawcy posiadali obywatelstwo, nie utracili go i przekazali je swoim zstępnym.

Nie ma tu konieczności wcześniejszej rejestracji aktów stanu w polskim rejestrze stanu cywilnego. Dzięki temu procedura potwierdzenia posiadania obywatelstwa polskiego w Warszawie jest mniej czasochłonna, a dopełnienie formalności prostsze. Polskie akty są jednak niezbędne później – do uzyskania dowodu osobistego i paszportu, dlatego warto postarać się o ich jak najszybszą transkrypcję.

Jakie dokumenty będą Ci potrzebne, aby możliwe było potwierdzenie obywatelstwa polskiego w Warszawie oraz innych miejscach w Polsce? Dokumentację należy złożyć w urzędzie wojewódzkim w Polsce lub za pośrednictwem konsula w miejscu zamieszkania. Wypełnij odpowiedni wniosek, w którym uwzględnisz:

  • dane osobowe,

  • dane osobowe dziadków i rodziców,

  • dodatkowe informacje, które pomogą w ustaleniu stanu faktycznego i prawnego sprawy,

  • dokumentację potwierdzającą informacje zawarte we wniosku.

Zdobycie niezbędnej dokumentacji, która może poświadczyć polskie obywatelstwo wstępnych, nie zawsze jest łatwe. Jeżeli dysponujesz wiarygodnymi odpisami aktów stanu cywilnego rodziców i dziadków oraz innymi dokumentami, procedura powinna przebiegać bezproblemowo. Trudności mogą pojawić się w przypadku zniszczenia lub zagubienia dokumentów. W takiej sytuacji niezbędna jest wizyta w archiwach, w których są przechowywane dane akta.

SG Adwokaci – pomoc przy potwierdzeniu posiadania obywatelstwa polskiego w Warszawie


Aby zminimalizować ryzyko ewentualnego niepowodzenia podczas potwierdzenia obywatelstwa polskiego, w Warszawie proponujemy Państwu wstępną analizę sprawy, dzięki której ocenimy szanse jej powodzenia. Wykonają ja adwokaci z naszej kancelarii, którzy zdobyli bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw.

Aby uzyskać niezbędne dokumenty, możemy przeprowadzić poszukiwania archiwalne w instytucjach w Polsce i na całym świecie. W ten sposób unikniesz konieczności podróży, problemów z uzyskaniem wglądu do archiwaliów i bariery językowej. Sami przygotujemy stosowne wnioski i przeprowadzimy kwerendy nawet w 8 archiwach. Gdy uda nam się odnaleźć informacje na temat Twojej rodziny, niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy. Zyskasz zatem nie tylko pomoc podczas potwierdzania obywatelstwa, ale poznasz również przeszłość swoich przodków.

W ramach usługi sporządzamy wniosek oraz inne pisma procesowe, uzyskujemy tłumaczenia przysięgłe oraz sporządzamy poświadczone kopie dokumentów. Przeprowadzimy Cię przez procedurę potwierdzenia posiadania obywatelstwa polskiego w Warszawie oraz zapewnimy doradztwo na dalszych etapach – po uzyskaniu pozytywnej decyzji możemy zająć się rejestracją aktów stanu cywilnego oraz udzielić wsparcia w uzyskaniu polskiego paszportu (w razie potrzeby możemy towarzyszyć w biurze paszportowym w Warszawie). Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko pojawienia się trudności podczas całego procesu i sprawnie poradzisz sobie z formalnościami. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek komplikacje czy niejasności, zagwarantujemy Ci profesjonalne doradztwo i znajdziemy optymalne rozwiązania problemów.

Przy jednoczesnym skorzystaniu z usług potwierdzenia obywatelstwa i rejestracji aktów stanu cywilnego oferujemy preferencyjne ceny. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia – zaufali nam już Klienci z całego świata, którzy chcieli uzyskać potwierdzenie swojego pochodzenia i zawalczyć w ten sposób o swoje prawa. Możesz spotkać nas w naszych biurach w Warszawie lub skorzystać z naszych usług zdalnie. Dzięki temu ograniczysz konieczność podróżowania do Polski, a koszty przedsięwzięcia będą znacznie niższe. W obydwu przypadkach możesz liczyć na pełen profesjonalizm, rzetelną i sprawną obsługę.

Potwierdzenie obywatelstwa w Warszawie – zaufaj profesjonalistom z naszej kancelarii!


SG Adwokaci to kancelaria, która specjalizuje się między innymi w sprawach związanych z obywatelstwem. Dzięki temu, decydując się na skorzystanie z naszych usług z zakresu potwierdzenia obywatelstwa polskiego w Warszawie, zyskujesz kompleksowe wsparcie. Wiedza i znajomość specyfiki tej dziedziny połączone z wieloletnim doświadczeniem pozwalają nam indywidualnie zająć się problemami każdego Klienta i zaproponować skuteczne metody działania. Pomożemy na każdym etapie potwierdzania obywatelstwa – przedstawimy kwestie formalne, przygotujemy dokumentacje, pomożemy podczas dopełniania formalności i w razie potrzeby zapewnimy wsparcie w transkrypcji dokumentów i wnioskowaniu o paszport lub dowód osobisty. Jeżeli zatem zależy Ci na kompleksowym wsparciu ze strony doświadczonych adwokatów, skontaktuj się z nami!

bottom of page